Τα highlights του Ολυμπιακός – Πανιώνιος 4-0 (Βίντεο)

0
349

Ο Ολυμπιακός δεν ίδωσε απέναντι στον Πανιώνιο στο «Καραϊσκάκης» για την 24η αγωνιστική της Super League και επιβλήθηκε με 4-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός «καθάρισε» από το πρώτο δεκάλεπτο την ομάδα της Νέας Σμύρνης και πάει ως πρωτοπόρος να παίξει με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την 25η αγωνιστική της Super League.

Πάντως, πριν από το παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη οι Πειραώτες φιλοξενούν την Άρσεναλ την προσεχή Πέμπτη για την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους «32» του Europa League.

Στο Φάληρο, ο Ολυμπιακός μπήκε με το πόδι στο γκάζι και άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Χασάν και ενάμιση λεπτό αργότερα ο Κότνικ έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια και ο Ελ Αραμπί με προβολή έκανε το 2-0. Στο 9΄ο Φορτούνης με σουτ στη γωνία «καθάρισε» τη νίκη και ο τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαροκινός επιθετικός των Πειραιωτών στο 24΄ καθώς πέρασε και τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΠΗΓΗ: sputniknews.gr