Άνετο πέρασμα από τη Λάρισα για τη Λαμία

0
599

Το γεγονός πως το τελευταίο καιρό βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο επιβεβαίωσε η Λαμία, επικρατώντας εύκολα με 3-0 της ΑΕΛ, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της δέκατης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι αφού δεν… πλήρωσαν το κακό τους ξεκίνημα κατάφεραν να ισορροπήσουν την εικόνα του αγώνα και μπήκαν σε θέση οδηγού με τον Τουράμ στο 39ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα του Άκη Μάντζιου επέλεξε την τακτική των αντεπιθέσεων, κλείνοντας πρωτίστως τους διαδρόμους προς την εστία του Θεοδωρόπουλο.

Έτσι στο 64’ μετά από εξαιρετική συνεργασία και εναλλαγή της μπάλας, ο Σκόνδρας έκανε το σουτ, διπλασιάζοντας το προβάδισμα της Λαμίας. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε οκτώ λεπτά αργότερα, με τον έμπειρο Έλληνα άσο να σκοράρει για δεύτερη φορά, τώρα μετά από την ασίστ του Ρόμανιτς.

ΠΗΓΗ: sfina.gr