Στην παράταση πρόκριση ο Αστέρας 3-2 με Πλατανιά

0
304

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε νικήσει στα Χανιά τον Πλατανιά με 1-0 αλλά ο επαναληπτικός κρίθηκε στην παράταση. Ο Πλατανιάς προηγήθηκε 0-1 με πέναλτι του Λουκίνα στο 14΄ στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και οι δύο ομάδες πήγαν παράταση. Εκεί ο Ιγκλέσιας εκμεταλλεύθηκε το λάθος του τερματοφύλακα του Πλατανιά , Μαντζάρη και ισοφάρισε στο 91΄, 1-1. O Πλατανιάς πήρε εκ νέου προβάδισμα 1-2 με τον Μπιανκόνι στο 101΄. Όμως ο Αστέρας κατάφερε και ισοφάρισε 2-2 με πέναλτι του Ιγκλέσιας στο 112΄ και στο 120΄ ο Λουίς Φερνάντεθ με σουτ το τελικό 3-2.

Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Μιχαήλ, Παναγιώτου (46’ Καπίγια), Σουάρεθ, Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Μουνάφο (102’ Μπόρχα Φερνάντεθ), Ιγκλέσιας, Αντζουλάς (46’ Λουίς Φερνάντεθ), Μπελόκ, Χαουρέγκι, Κρέσπι (46’ Κώτσιρας)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Πουρζιτίδης, Τσαμούρης, Καραγκούνης, Παπουτσογιαννόπουλος (86’ Μιγκέλ), Ουές, Σμυρλάκης (81’ Μποσέτι), Κωστίκος (60’ Νίλι), Λεϊρία (109’ Παπαδόπουλος), Λουκίνας.

ΠΗΓΗ: trikalasportiva.gr