Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα πρωταθλήματα μπάσκετ της Ελλάδας

0
527

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των εθνικών πρωταθλημάτων μπάσκετ της Ελλάδας, Basket League, A2 ανδρών μπάσκετ, Β, Γ Εθνικής μπάσκετ, Α1 γυναικών μπάσκετ

BASKET LEAGUE

Σάββατο (1/2)

Πανιώνιος – Ηρακλής 60-76

Λαύριο – Περιστέρι 75-61

Λάρισα – Ιωνικός 82-72

Προμηθέας – Ήφαιστος 81-61

Κυριακή (2/2)

ΠΑΟΚ – Κολοσσός 78-88

Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αποτελέσματα

Σπόρτιγκ-ΠΑΟΚ 70-65
ΠΑΣ Γιάννινα-Ελευθερία Μοσχάτου 68-75
Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός 71-84
Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων 91-65
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 70-48
Εσπερίδες Καλλιθέας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

Η ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΗΣ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1ος Όμιλος

Αιγάλεω – ΟΦΗ 86-96

Έσπερος – Λοκρός Αταλάντης 106-85

Δούκας – Πανελευσινιακός 69-72

Πανερυθραϊκός – Πεντέλη 82-64

Μανδραϊκός – Παπάγου 69-72 (κ.α. 60-60)

ΝΕ Μεγαρίδος – Μαρούσι 66-75

ΚΑΟ Μελισσίων – Ιωνικός ΝΦ 94-77

Εθνικός – Πρωτέας Βούλας 69-70

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανερυθραϊκός 30, Μαρούσι 29, Αιγάλεω, Εθνικός, Έσπερος 28, Πρωτέας 27, Μεγαρίδα, Μανδραϊκός, ΟΦΗ, Πανελευσινιακός, Παπάγου 26, Πεντέλη 25, Μελίσσια, Λοκρός 21, Ιωνικός ΝΦ, Δούκας 19.

* Μαρούσι και Μελίσσια έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

2ος Όμιλος

Χθες

ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας 78-67

Σήμερα

Χαλκιδική – Πρωτέας Γρεβενών 77-83

Ευκαρπία – Κομοτηνή 86-72

Ερμής Λαγκαδά – Καβάλα 60-59

Μαχητές – Έσπερος Λαμίας 84-58

Στρατώνι – Γέφυρα 64-67

Πολύγυρος – ΧΑΝΘ 74-86

Αίας Ευόσμου – Φάρσαλα 78-71

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΣ Γιάννινα 32, Δόξα Λευκάδας 30, Καβάλα, Ερμής Λαγκαδά 29, Γέφυρα, Φάρσαλα, Ευκαρπία 27, Μαχητές 26, Πρωτέας 25, Αίας Ευόσμου 24, ΧΑΝΘ, Πολύγυρος, Κομοτηνή, Έσπερος Λαμίας 23, Στρατώνι 22, Χαλκιδική 17.

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος Όμιλος

Ληξούρι-ΚΑΟ Κορίνθου 61-66

Κορωπί-Ακράτα 84-75

Ερμιόνη-Χαλάνδρι 83-62

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 59-68

Π. Φάληρο-Ηλυσιακός 67-62

Άρης Νίκαιας-Αχαγιά 82 67-60

Παναχαϊκή-Γλαύκος 78-66

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Π. Φάληρο, Ηλυσιακός 27, Κόρινθος 26, Ληξούρι 25, Άρης Νίκαιας 24, Παναχαϊκή, Κορωπί, Αχαγιά, Ν. Κηφισιά 23, Γλαύκος 21, Ερμιόνη, Ακράτα 18, Τρίπολη, Χαλάνδρι 17.

2ος Όμιλος

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 74-72

Τα Φανάρια-Μίλων 66-68

Ένωση Ιλίου-ΑΟΚ Χανιά 55-65

Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 81-78

Αργοναύτης Τριγλ.-Πέρα 77-73 (κ.α. 56-56, α΄παρ. 66-66)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 90-85

Ρεπό: Χαλκίδα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΕΦΑΟΖ 24, Ερμής, Αργοναύτης, Κρόνος 22, ΦΕΑ, Χανιά 21, Χαλκίδα, Ίλιον, Μίλων 20, Πέρα 19, Τα Φανάρια, Άρης Θηβ. 18, Βούρειος 17.

* Ο Αίαντας Αυλίδας αποσύρθηκε

3ος Όμιλος

Ολυμπιακός Βόλου-Αριδαία 79-74

Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων 72-91

ΣΚ Ιωάννινα –Μελίκη 80-54

Φαίακας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 51-98

Αναγέννηση Καρδίτσας –Αριστοτέλης Φλωρ. 69-56

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου 80-76

Ρεπό: Αετοί Βέροιας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αίολος Τρικάλων, Νίκη Βόλου 26, Ιωάννινα 24, Ίκαροι Τρικ. 23, Μελίκη, Αναγέννηση 22, ΑΓΣΙ, Τιτάνες 20, Ολυμπιακός Β., Αετοί 19, Αριδαία 18, Αριστοτέλης Φλωρ. 17, Φαίακας 12.

4ος Όμιλος

Ασπίς Ξάνθης-Ζέφυρος 02 76-70

Απόλλων Καλ.-Ίκαροι Σερρών 41-52

Κένταυρος-Μέγας Αλέξανδρος 86-69

Μαντουλίδης-Λεύκιππος Ξάνθης 72-84

ΔΕΚΑ-Ελπίς Αμπελοκήπων 55-66

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 96-58

Ρεπό: Μακεδονικός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Λεύκιππος 26, Μακεδονικός, Ίκαροι Σερ., ΜΕΝΤ 24, Πανσερραϊκός 23, Ελπίς 22, ΔΕΚΑ 20, Κένταυρος, Ασπίς, Μ. Αλέξανδρος 19, Απόλλων 18, Ζέφυρος 17, Μαντουλίδης 14.

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Για την 15η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος Όμιλος

Πανιώνιος-Εύνικος 69-59
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-66
Αθηναϊκός-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 80-32
Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειραιά 34-76
Αιγέας Χίου-Αγ. Παρασκευή 41-69

Ρεπό: Ηλιούπολη

Η βαθμολογία: ΕΦΑΟΖ 26, Ηλιούπολη, Πρωτέας 25…

2ος Όμιλος

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Άρης 49-56
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός 53-76
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 94-48
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 60-52
Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα 84-47
ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης 50-56

Η βαθμολογία: Παναθλητικός 29, Ηρακλής, Άρης 27…

 

 

 

ΠΗΓΗ: fosonline.gr